walty logo

אחוז מימון משכנתא – אפשר יותר ממה שאתם חושבים

לוח סילוקין הוא הרכיב שקובע באיזו דרך נסלק את ההלוואה.הוא קובע כמה נחזיר בכל חודש, איזה חלק ישולם לטובת הקרן ואיזה לטובת הריבית.
שתפו את הפוסט:

< חזרה

לקיחת משכנתא היא בדרך כלל עבור רכישת דירה. כאשר לוקחים מן הבנק משכנתא, הרי שבאופן אוטומטי הופכים להיות תחת פיקוח הרגולציה, שנועד למנוע מן הבנקים ומן  לוקחי המשכנתאות סיכון יתר. אחד מן האמצעים למניעת הסיכון שבלקיחת המשכנתא, הוא קביעת אחוז סף למימון הבנק, כך שכל לוקח משכנתא, יהיה חייב להגיע עם הון עצמי באחוז מסוים, לצורך לקיחת המשכנתא.

לקיחת משכנתא היא בדרך כלל עבור רכישת דירה. כאשר לוקחים מן הבנק משכנתא, הרי שבאופן אוטומטי הופכים להיות תחת פיקוח הרגולציה, שנועד למנוע מן הבנקים ומן  לוקחי המשכנתאות סיכון יתר. אחד מן האמצעים למניעת הסיכון שבלקיחת המשכנתא, הוא קביעת אחוז סף למימון הבנק, כך שכל לוקח משכנתא, יהיה חייב להגיע עם הון עצמי באחוז מסוים, לצורך לקיחת המשכנתא.

החזר משכנתא

מה זה אחוז מימון משכנתא

האחוז של מימון משכנתא, הוא החלק הישיר משווי הנכס או הדירה עבורם לוקחים הלווים את המשכנתא. אם קניתם לדוגמא דירה שעולה מיליון ₪, הרי שבאופן יחסי, לקיחת משכנתא של 500 אלף ₪ היא בעצם מילים נרדפות ל50% מימון של הבנק. אם לעומת זאת תיקחו 750 אלף ₪ בתהליך המשכנתא, הו אז אחוז המימון של הבנק, יעמוד באופן יחסי על 75% אחוזי מימון.

על כמה עומדים אחוזי מימון המשכנתא?

כדי להבין על את המושג, חייבים להבדיל בין מטרות המשכנתא, שהן אלו שבסופו של דבר קובעות את האחוז של מימון הבנק. האחוזים נעים בין 50 ל75 והם יכולים לעיתים להיות שונים משמעותית בהתאם לנתוני הרקע. ולכן, כדי לקבל את אחוזי מימון המשכנתא שלכם, יהיה עליכם לשתף את הבנק במטרת המשכנתא.

אחוז מימון מקסימלי משכנתא לרכישת דירה ראשונה

כאשר מדובר בלוקחי משכנתא, אשר אין ברשותם דירה או נכס והם קונים את הנכס הראשון שלהם, הרי שהם זוכים לאחוז מימון מקסימלי משכנתא, שעומד על 75% מערך הדירה. כך שההון עצמי שעמו עליהם לבוא לצורך רכישת הדירה וקבלת המשכנתא, חייב לעמוד על לפחות 25% משווי הדירה הנקנית.

אחוז מימון לרכישת דירה חלופית

כאשר מדובר על אנשים, אשר כבר יש ברשותם דירה או נכס, אך הם מעוניינים למכור אותו ולקבל משכנתא לצורך רכישת נכס חלופי, הזכאות לאחוז המימון שלהם תעמוד על 70% מערך הדירה החדשה, כך שעליהם יהיה להגיע עם הון עצמי שעומד על לפחות 30% ממחיר הקנייה של הדירה החדשה.

אחוז מימון למשפרי דיור

מי אלה משפרי הדיור? אנשים שיש ברשותם דירה, אך הם מעוניינים למכור אותה, כדי לקנות דירה גדולה ונעימה יותר, או כזו שתעניק להם איכות חיים רבה יותר, מזו שמעניקה להם דירתם הנוכחית. במקרה כזה, אחוז המימון של הבנק יעמוד על 70% כאשר על משפרי הדיור יהיה להגיע לרכישת הדירה המשופרת, עם סכום שעומד על 30% לפחות משווי הדירה החדשה.

אחוז מימון משכנתא לרכישת דירה להשקעה

כדי להילחם בעליית  המחירים בשוק הנדל”ן ולאפשר דבר ראשון מגורים ורק אחר כך השקעות בתחום הנדל”ן, אנשים אשר ברשותם דירה והם מעוניינים לרכוש דירה נוספת לצורך השקעה, יוכלו לקבל רק 50% מימון מערך הדירה להשקעה. ולכן, עליהם יהיה להגיע עם הון עצמי של לפחות 50% מערך הדירה להשקעה שהם מעוניינים לקבל עבורה משכנתא.

אחוז מימון עבור משכנתא לכל מטרה

משכנתא לכל מטרה, מיועדת עבור אנשים שכבר יש ברשותם דירה, אך הם נזקקים למשכנתא למטרות שונות שאינם בהכרח דיור. אנשים אלו יכולים לשעבד את הנכס שכבר ברשותם ולקבל במשכנתא עד 50% מימון מערך הדירה שבבעלותם. ערך הדירה נקבע על ידי שמאי מומחה מטעם הבנק, שקובע את ערך הדירה בשוק – נכון ליום לקיחת המשכנתא.

לפי מה נקבע האחוזים?

חשוב מאד לדעת, כי האחוז המדויק למימון משכנתא שנגזר משווי הערך – הוא תנודתי למדי. אם ניקח לדוגמא דירה יד שניה, פחות משנה בכמה קניתם את הדירה, כיוון שיש לקחת בחשבון בכמה שמאי הבנק מתמחר את שווי הדירה הנרכשת בשוק. כאשר בכל מקרה, אחוז המימון של הבנק ייקבע לפי הנמוך מבין האופציות, דבר שלעיתים יפחית מאחוזי המימון בפועל.

אחוז מימון משכנתא, מחיר למשתכן

כשמדובר על אחוזי מימון מן הבנק שמיועדים עבור מחיר למשתכן, הרי שהסיפור שונה למדי.

כיוון שהבנק מעניק את אחוזי המימון שלו בהתאם לשווי הנכס, ולא בהתאם למחיר הרכישה במחיר למשתכן, שנמוך בכ20% משווי הנכס האמיתי, הרי שלמעשה, הבנק מציע 75% מימון משווי הנכס בשוק, אך בפועל עבור זוכי המחיר למשתכן, ה75% של שווי ערך הדירה, שווים לכ90% מן הסכום אותו עליהם לשלם בפועל לקניית הדירה במחיר למשתכן, מה שמאפשר להם להגיע עם הון עצמי של 10% בלבד, מכלל המחיר בו הם רוכשים את הדירה במערך המחיר למשתכן.

90 אחוז מימון משכנתא

90 אחוז מימון משכנתא יינתנו על ידי הבנקים במקרים מסוימים בלבד, כמו המקרה הנפוץ של רכישת דירה וקבלת משכנתא, דרך הזוכים בהגרלת מחיר למשתכן. מי שמעוניין לקבל 90% מימון בלקיחת המשכנתא שלו, יכול לפנות לאפיק של משכנתא חוץ בנקאית, שמאפשר במקרים מסוימים 90 אחוז של מימון מערך המשכנתא, דבר שיאפשר ללוקחי המשכנתא, להגיע עם הון עצמי שעומד על 10% בלבד, משווי הנכס שנרכש בתהליך המשכנתא.

על מה משפיע אחוז מימון משכנתא?

באופן עקרוני, ככל שאחוז המימון גבוה יותר, כך הסיכון שהבנק לוקח הוא גבוה יותר, ומסיבה זו הבנק ינסה להרוויח כמה שיותר על ידי גובה הריבית. מה שאומר למעשה, שככל שאחוז המימון של הבנק גבוה יותר, כך גם באופן יחסי הריבית המצטברת מן המשכנתא תהיה גבוהה יותר ויש לקחת זאת בחשבון תמהיל המשכנתא.

אחוז מימון מקסימלי משכנתא והחזר משכנתא

כשלוקחים בחשבון את אחוזי המימון של הבנק ואת השפעתו על הריבית החודשית, יש לקחת בחשבון כי ריבית הבנקים נמצאת כעת במגמת עליה, דבר שמשפיע ישירות על החזר משכנתא חודשי. עליית הריבית בשנה האחרונה, העלתה את ההחזר המשכנתא החודשי של לווי המשכנתא, במאות עד אלפי שקלים מידי חודש בחודשו, כך שיש לקחת גם את זה בחישוב ההחזר החודשי העתידי.

לקבל אחוז מימון גבוה? זה אפשרי!

בוולטי, פותחים בפניכם את כל השערים לקבלת אחוזי מימון גבוהים לצורך רכישת הדירה או הנכס להשקעה שלכם. ייתכן כי אתם זוג צעיר. אולי אתם משפרי דיור, ויכול להיות שהדירה אותה אתם מעוניינים לרכוש היא לצורך השקעה. לא משנה מה המטרה שלכם, בוולטי ישיגו עבורכם את אחוזי המימון המקסימליים שניתן להשיג בשוק, עם הריביות הנוחות והמשתלמות ביותר עבורכם.

לסיכום

אם אתם רוצים לקבל הצעה מפתיעה למשכנתא, עם אחוזי מימון גבוהים וריביות נמוכות, מה שנדרש מכם זה רק להתחבר לאתר וולטי, להזין נתונים ולקבל תמהיל משכנתא, שתואם את ההחזר החודשי בו אתם מעוניינים.

בוולטי ישימו דגש על כל צרכי המשכנתא האינדיבידואליים שלכם, ויאפשרו לכם לקבל תמהיל איכותי מכל הבחינות: ריביות נמוכות, אחוז מימון גבוה, פריסה נוחה של תשלומים ועוד. בנוסף, בוולטי יתמקחו עבורכם עם הבנקים, וכך ישיגו עבורכם ריביות נמוכות שלולא וולטי לא הייתם יכולים להגיע אליהם. כי בוולטי, המשכנתא שלכם היא העבודה שלנו!

זוג בודק לקיחת משכנתא עם יועץ בבנק

לוגו של וולטי בצבע סגול

הצטרפו לניוזלטר שלנו!

המשיכו לקרוא

Add New Playlist