walty logo

אילו יועצי משכנתאות תוכלו למצוא בשוק?

קיימים שני סוגים של יועצי משכנתאות. הסוג הראשון הוא יועץ המשכנתאות שעובד עבור הבנק והסוג השני הוא יועץ משכנתאות פרטי. לצד אלה, יש את השירות של וולטי.
שתפו את הפוסט:

< חזרה

קיימים שני סוגים של יועצי משכנתאות. הסוג הראשון הוא יועץ המשכנתאות שעובד עבור הבנק והסוג השני הוא יועץ משכנתאות פרטי. לצד אלה, יש את השירות של וולטי. רוצים להבין מה ההבדלים? פשוט קראו את הכתבה.

שלום! אנחנו וולטי, ובאנו לשנות את עולם המשכנתאות בישראל.

גם הקוראים המנוסים ביותר שלנו, וגם אלה שקצת פחות יודעים שלקיחת משכנתא זה לא עניין שבשגרה, ויש להקדיש לתהליך מחשבה רבה. ברוב המקרים מומלץ אפילו לשכור יועץ משכנתאות “מוסמך” או להיעזר בשירות החדשני של וולטי שכולל בתוכו גם יועץ משכנתאות מומחה.

שלום! אנחנו וולטי, ובאנו לשנות את עולם המשכנתאות בישראל.

גם הקוראים המנוסים ביותר שלנו, וגם אלה שקצת פחות יודעים שלקיחת משכנתא זה לא עניין שבשגרה, ויש להקדיש לתהליך מחשבה רבה. ברוב המקרים מומלץ אפילו לשכור יועץ משכנתאות “מוסמך” או להיעזר בשירות החדשני של וולטי שכולל בתוכו גם יועץ משכנתאות מומחה.

אילו יועצי משכנתאות תוכלו למצוא בשוק?

קיימים שני סוגים של יועצי משכנתאות. הסוג הראשון הוא יועץ המשכנתאות שעובד עבור הבנק והסוג השני הוא יועץ משכנתאות פרטי. לצד אלה, יש את השירות של וולטי (עליו נרחיב בהמשך).

יועץ משכנתאות של הבנק 

אם אתם לקוחות ותיקים של הבנק ממנו אתם לווים את המשכנתא סביר להניח שכבר יצא לכם לפגוש אותו. האינטרס המרכזי שלו יהיה זהה לאינטרס של הבנק והוא לשמר אתכם בתור לקוחות, ולגרום לכם לסגור עסקה שתשתלם קודם כל לבנק. מה שאומר שכנראה הוא ירצה לסגור אתכם עסקה ארוכת טווח ככל הניתן. לא יהיה מופרך להניח כי היועץ הבנקאי יעדיף את טובת הבנק לפני טובתכם האישית ולכן ניתן להסתכל עליו כמו על סוכן מכירות.

יועץ משכנתאות פרטי 

בדרך כלל אדם שהתעסק בתחום (עובד בנק / רואה חשבון / כלכלן / מתווך), אשר צבר קשרים במספר בנקים והחליט לעשות הסבה ולהפוך ליועץ משכנתאות פרטי. האינטרס שלו אמור להיות זהה לאינטרס שלכם, והוא להשיג את העסקה הטובה והמשתלמת ביותר עבורכם. כיום אין בישראל רגולציה ולכן כל אדם שלמד ייעוץ משכנתאות בקורס של 3 חודשים יכול לקרוא לעצמו יועץ משכנתאות, בלי שום מבחן או הסמכה. ישנם יועצי משכנתאות אשר רשומים בהתאחדות יועצי המשכנתאות, גוף אשר מאגד מספר רב של יועצי משכנתאות שעמדו במספר תנאים בסיסיים, בין היתר מבחן קבלה וקורס אשר מוכר מטעמם. נכון להיום התאחדות יועצי המשכנתאות אינה גוף מוכר מטעם המדינה. העמלה של יועץ משכנתאות פרטי יכולה לנוע בין 4,000 ש”ח ל- 15,000 ש”ח, תלוי במורכבות העסקה והניסיון של היועץ. 

ללא שם

מה תפקידו של יועץ המשכנתאות?

ללוות אתכם בתהליך, משכנתא לא לוקחים ביום אחד – תחילה יש להיפגש מספר פעמים עם הבנק ומומלץ להיפגש עם יותר מבנק אחד. התהליך עשוי להיות מתיש ומבלבל ויועץ המשכנתא שלכם צריך להיות שם בשבילכם “לתרגם” את המידע וההצעות שקיבלתם לעברית אותה אתם יכולים להבין, ולעזור לכם לקבל את ההחלטות הנכנות.

בנוסף על יועץ המשכנתא לבנות לכם תמהיל משכנתא טוב – עליו להתייחס לכל פרטי ההצעה שקיבלתם, ובמקרה הצורך גם להתמקח בעבורכם מול הבנק. לבסוף היועץ צריך לערוך את החישובים הרלוונטיים שיעזרו לו להבין האם זו העסקה הנכונה והמשתלמת ביותר עבורכם, תוך התייחסות לעתיד ולתנאי השוק שעלולים להשתנות.

בנוסף, יועץ המשכנתא צריך ללוות אתכם בהמשך הדרך – גם לאחר שחתמתם על ההסכם. עליו לוודא שאתם עומדים בהחזרים שלכם כנדרש, שהריביות שאתם משלמים הוגנות ותואמות את המצב הכללי בשוק ובמידת הצורך הוא גם יכול להציע לכם לשפר את העסקה באמצעות מיחזור משכנתא. בדיקה כזו מומלץ לערוך לפחות פעם בשנה.

מי מוסמך להיות יועץ משכנתא?

כרגע אין בישראל גוף שמפקח על יועצי המשכנתאות. זאת אומרת שלא קיימת הסמכה מסודרת, רישיון או תעודה המאשרים לאדם לתת יעוץ משכנתאות (בשונה מתפקידים אחרים שכן מחייבים להחזיק בתעודה). זה לא הופך את כל העסק ללא חוקי, אבל זה כן אומר שכל מי שמעוניין יכול לפרסם ברגע זה שהוא יועץ משכנתאות ולהתחיל לקחת מאנשים כסף על שירותיו.

מה שונה בשיטה של וולטי?

וולטי קמה כדי לעשות מהפכה בתחום המשכנתאות. הבשורה שלנו היא שבעזרת אלגוריתם חכם ומתקדם הצלחנו להפוך את פעולת לקיחת המשכנתא לפעולה קלה, מהירה ודיגיטלית, שתחסוך לכם המון זמן יקר ובעיקר כסף רב. בניגוד ליועצי המשכנתאות של הבנק לנו אין אף אינטרס חוץ מלהפוך אתכם ללקוחות מרוצים ולהשיג לכם את המשכנתא המשתלמת ביותר.

האלגוריתם של Walty יודע להשוות הצעות משכנתא מכל הבנקים ולבחור מבניהן את ההצעה הטובה ביותר עבורכם (בעזרת הנתונים שתספקו לו). החלק היפה הוא שכל זה קורה תוך שניות בודדות בלבד. מבדיקה שערכנו גילנו שהשירות של Walty יכול לקצר את תהליך המשכנתא בלפחות חצי מהזמן, ובנוסף עלות השירות זולה יותר באופן משמעותי מעלותו של יועץ המשכנתאות הפרטי.

השורה התחתונה:

בהחלטה משמעותית שכזו, חשוב מאוד שתוכלו להיות בטוחים שאתם יוצאים עם העסקה הטובה ביותר. האלגוריתם של וולטי ישווה אתכם לאלפי אנשים בעלי מצב כלכלי דומה וידע לקבוע מהי הריבית הטובה ביותר שתוכלו לקבל מהבנק.

חשוב לציין שאמנם היתרון הגדול שלנו הוא בפיתוח דיגיטלי, אבל זה בהחלט לא הכל. מהיום הראשון בתהליך ילווה אתכם גם יועץ משכנתאות אנושי ומקצועי שידאג לבנות לכם את התמהיל המתאים ביותר, לענות לכם על כל שאלה, וכמובן שהוא יישאר זמין גם לאחר שכבר תיקחו את המשכנתא.

חשוב שתדעו: הטכנולוגיה של וולטי מאפשרת לייעל את תהליך המשכנתא ביותר מ- 50% ולכן עלות השירות של וולטי היא הנמוכה במשק. למחירון המלא של וולטי לחצו כאן.

יש לכם שאלות נוספות – תמצאו את כל התשובות כאן.

לוגו של וולטי בצבע סגול

הצטרפו לניוזלטר שלנו!

המשיכו לקרוא

אישור עקרוני

באיזה בנק כדאי לקחת משכנתא?

משכנתא אפשר לקחת גם בבנקים שבהם לא מתנהל חשבון העו”ש שלכם. מתי כדאי לקחת משכנתא בבנק אחר? ואיך אפשר לנהל משא ומתן נכון ולהוריד ריביות? 

קרא עוד >>

Add New Playlist