walty logo

באיזה בנק כדאי לקחת משכנתא

בין הפרסומות לבין כל ההמלצות לפעמים קשה לדעת באיזה בנק לחפש את הצעת המשכנתא הטובה ביותר, החלטנו בוולטי לעשות לכם סדר בבנקים
שתפו את הפוסט:

< חזרה

לא יודעים באיזה בנק להתחיל? החלטנו לעשות לכם סדר בבנקים

אנחנו הישראלים לא אוהבים לצאת פראיירים, אנחנו הולכים, בודקים ומשווים מחירים כמעט לפני כל קנייה, אז למה בקנייה החשובה ביותר אנחנו לא משווים?
אז נכון, אנחנו יודעים שהתהליך המשכנתא קשה ומסורבל לפעמים, אבל ניהול מו”מ מול 3 בנקים לפחות  יכול לחסוך לכם עשרות אלפי שקלים בהחזר הכולל של המשכנתא. 
כיוון שבישראל יש 8 בנקים מרכזיים שנותנים משכנתאות, עולה השאלה: מי הם שלושת הבנקים הכדאיים ביותר? זאת שאלה מורכבת, מכיוון שהריבית של כל בנק מושפעת מהרבה גורמים וגם יכולה להישתנות בין תקופה לתקופה. למרות הקושי הרב, אנחנו ב- Walty השתמשנו בנתונים שיש לנו על השוק ואפיינו את כל אחד מהבנקים. אז בואו נראה איזה בנק הכי מתאים לכם.
חשוב שתדעו, Walty משווה בין הצעות משכנתא של אלפי אנשים ויודעת מראש מהן הריביות הטובות ביותר שאתם יכולים לקבל. 
Banks comparison

בנק הפועלים למשכנתאות (משכן)

קצת רקע: עד לשנת 2017 היה נוהג הבנק לתת הצעות טובות יותר ללקוחות שלו והצעות פחות טובות ללקוחות של בנקים אחרים, אבל לפני 3 שנים בנק פועלים שינה אסטרטגיה, והחליט להגדיל את היקף פעילות המשכנתאות. היום הוא פותח את הדלתות גם בפני לקוחות של בנקים אחרים ומשתדל לתת הצעות תחרותיות מאוד.

ההצעה שתקבלו מהבנק:

 • לקוחות פועלים: תקבלו הצעה טובה בכל שיעורי המימון, והצעות טובות במיוחד בשיעורי מימון נמוכים (עד 60%).
 • לקוחות של בנקים אחרים: תוכלו לקבל הצעה אטרקטיבית באחוזי מימון נמוכים (עד 60%). אם גובה ההלוואה שאתם מבקשים הוא מעל ל- 60%  משווי הנכס הנרכש, תצטרכו להתאמץ יותר בשביל לקבל הצעה טובה.

המבצעים של הבנק:
הלוואה משלימה של 50,000 ₪ בריבית פריים מעולה (בדרך כלל 0.1%).
אם תביעו נכונות לפתוח חשבון עו”ש בבנק הפועלים, תשפרו את כוח המיקוח שלכם ותקבלו הצעות משופרות, גם מבחינת ריבית וגם מבחינת דמי פתיחת תיק. 

יצירת קשר:
אתר אינטרנט: בנק הפועלים למשכנתאות
מוקד משכנתאות: 2408*

בנק לאומי למשכנתאות

קצת רקע: הבנק הוותיק בישראל, בשנים האחרונות חולש על כ-25% משוק המשכנתאות. הנטייה של לאומי היא לדאוג ללקוחותיו לתנאי משכנתא מעולים. אם אתם לקוחות של בנקים אחרים, תוכלו לקבל הצעה תחרותית רק במידה שיש לכם נתונים טובים (הכנסות גבוהות והיסטוריית אשראי טובה).

ההצעה שתקבלו מהבנק:

 • לקוחות לאומי: בדרך כלל תקבלו הצעה טובה ביחס לנתונים האישיים שלכם.
 • לקוחות של בנקים אחרים: בדרך כלל תקבלו הצעה טובה אם יש לכם נתונים טובים ואם אחוזי המימון שלכם נמוכים (עד 60%).

יצירת קשר:
אתר אינטרנט: בנק לאומי למשכנתאות
מוקד משכנתאות: 3200*

Confused Iliza Shlesinger GIF by Iliza - Find & Share on GIPHY

בנק מזרחי טפחות למשכנתאות

קצת רקע: יחידת המשכנתאות של בנק מזרחי היא הגדולה בישראל ומחזיקה בנתח שוק של 38%. הבנק לא מסתפק בזה ושמח וקבל עוד לקוחות חדשים כדי להמשיך ולהיות בנק המשכנתאות הגדול בישראל. מצד אחד הבנק פונה לכל הלקוחות ולפעמים מאשר תיקים שנדחו בבנקים אחרים; מצד שני, אם אתם לקוחות טובים, כנראה תוכלו לקבל הצעות טובות יותר בבנקים אחרים.

ההצעה שתקבלו מהבנק:

 • לקוחות מזרחי: אם אתם לקוחות טובים, הבנק לא ירצה לוותר עליכם –  תשתמשו בזה כדי לקבל הצעה אטרקטיבית. לקוחות פחות טובים יצטרכו לעשות משא ומתן עיקש כדי לקבל הצעה טובה. בכל מקרה כדאי לבדוק הצעות מבנקים אחרים ולהשוות להצעה של מזרחי.
 • לקוחות של בנקים אחרים: כנראה יתחילו אתכם מהצעה ראשונית גבוהה, השוו מול הצעות של בנקים אחרים ונסו לשפר אותה.

המבצעים של הבנק:
פותחי חשבון יוכלו לקבל “הלוואת סינרגיה” – הלוואה של 75,000 ₪ (בנוסף למשכנתא). ההלוואה עם ריבית מעולה של פריים מינוס 0.4% וניתנת לפריסה ל-15 שנה.

יצירת קשר:
אתר אינטרנט: בנק מזרחי טפחות למשכנתאות
מוקד משכנתאות: 8860*

בנק דיסקונט למשכנתאות

קצת רקע: דיסקונט הוא בנק קטן משמעותית משלושת הראשונים ומחזיק ב-10% משוק המשכנתאות. קיימת העדפה ללקוחות של הבנק על פני לקוחות של בנקים אחרים, ולמרות זאת, בשנים האחרונות בנק דיסקונט אטרקטיבי מאוד לכל סוגי הלקוחות. 

ההצעה שתקבלו מהבנק: 

 • לקוחות דיסקונט: תקבלו הצעות מעולות בכל שיעורי המימון.
 • לקוחות של בנקים אחרים: תקבלו הצעה טובה באחוזי מימון נמוכים (עד 60%) והצעה פחות טובה באחוזי מימון גבוהים.

המבצעים של הבנק:
פותחי חשבון עו”ש שגם לוקחים משכנתא יוכלו לקבל הטבות בריביות ובדמי פתיחת תיק.

יצירת קשר:
אתר אינטרנט: בנק דיסקונט למשכנתאות 
מוקד משכנתאות: 2009*

הבנק הבינלאומי למשכנתאות

קצת רקע: בדומה לדיסקונט, גם הבנק הבינלאומי מנהל חטיבת משכנתאות קטנה יחסית.

הבנק מרכז את מאמציו בלשמר לקוחות טובים, ונלחם קצת פחות על לקוחות בעייתיים או על לקוחות של בנקים אחרים.

ההצעה שתקבלו מהבנק:

 • לקוחות הבינלאומי: אם אתם לקוחות הבינלאומי או לקוחות של אחד מהבנקים ששייכים אליו (אוצר החייל, מסד, יו-בנק /U-Bank או פאג”י) תקבלו הצעה טובה בשיעורי מימון נמוכים (עד 60%) והצעה סבירה באחוזי מימון גבוהים.
 • לקוחות של בנקים אחרים: תקבלו הצעה סבירה באחוזי מימון נמוכים (עד 60%) והצעה גרועה באחוזי מימון גבוהים. אם תביעו נכונות לפתוח חשבון עו”ש תקבלו הצעה משופרת הן מבחינת ריביות והן מבחינת דמי פתיחת תיק.

יצירת קשר:
אתר אינטרנט: הבנק הבינלאומי למשכנתאות
מוקד משכנתאות: 3533*

Slice 25

בנק ירושלים למשכנתאות

קצת רקע: בנק ירושלים הוא לא “רמי לוי” של המשכנתאות, לא תמצאו בו משכנתאות זולות. אבל הוא כן סוג של רובין הוד – הבנק ידוע ביכולת שלו לאשר תיקים בעייתיים (כאלה שלרוב מקבלים סירוב בבנקים אחרים). הבעיה שהוא גם גובה על כך ריביות בהתאם. 

ההצעה שתקבלו מהבנק: בגלל שהבנק מאשר לקוחות בעיתיים (בדר”כ לקוחות עם עסקה מורכבת) ולוקח על עצמו סיכון גדול, הוא גם גובה ריביות גבוהות ש”מפצות” אותו. 

יצירת קשר:
אתר אינטרנט: בנק ירושלים למשכנתאות 
מוקד משכנתאות: 076-8090115

בנק אגוד למשכנתאות

קצת רקע: בנק משכנתאות קטן שעסוק בלשמר לקוחות טובים שלו, אבל קצת פחות פנוי בשביל לקוחות של בנקים אחרים.

ההצעה שתקבלו מהבנק: 
לקוחות טובים של הבנק יקבלו הצעה טובה, שאר הלקוחות יקבלו הצעה פחות טובה. 

יצירת קשר:
אתר אינטרנט: בנק אגוד למשכנתאות 
מוקד משכנתאות: 3210*

בנק מרכנתיל למשכנתאות

קצת רקע: מרכנתיל הוא בנק בוטיק שנותן משכנתאות בהיקף מצומצם. הוא רלוונטי בעיקר ללקוחות שמנהלים חשבון עו”ש בתוך הבנק. בנוסף הבנק מתמחה בקבוצת לקוחות ספציפית – לקוחות עם עסקאות קצת יותר מורכבות.

ההצעה שתקבלו מהבנק:

 • לקוחות מרכנתיל: תקבלו הצעות טובות בכל שיעורי המימון.
 • לקוחות של בנקים אחרים: אם יש לכם עסקה מורכבת ואתם משתייכים למגזרים בהם הבנק מתמחה תוכלו לקבל הצעה; אחרת הבנק לא יבזבז את זמנו ואתם זמנכם (מתוך ידיעה שיש בנקים רלוונטיים  יותר עבורכם).

יצירת קשר:
אתר אינטרנט: בנק מרכנתיל
מוקד משכנתאות: 3477*


הטיפ הקטן של Walty

רוצים לדעת איזה בנק יעניק לכם את המסלול הטוב ביותר מבלי לצאת מהבית? Walty משווה בין כל הבנקים, מתמקחת איתם, ומוצאת לכם את ההצעה הטובה ביותר.

Slice 38 1

 

לוגו של וולטי בצבע סגול

הצטרפו לניוזלטר שלנו!

המשיכו לקרוא

ריבית המשכנתא הזולה ביותר
אישור עקרוני

טיפ מנצח לבניית תמהיל משכנתא

בניית תמהיל משכנתא זו עבודה מורכבת שדורשת התבוננות מעמיקה בהתנהלות הכלכלית שלכם, בחינת הפרופיל הפיננסי שלכם, ותכנון עתידי. קבלו טיפ שיחסוך לכם כסף רב במשכנתא.

קרא עוד >>

Add New Playlist