walty logo

חישוב החזר משכנתא – האם כדאי בכלל להשתמש במחשבון משכנתא?

אחד הנתונים הכי חשובים ומשפיעים במחשבון החזר משכנתא, הוא נתון פריסת התשלומים. לפריסת התשלומים יש השפעה ניכרת על התשלום הסופי של ההחזר החודשי הצפוי לכם, ועל כל הצטברות המשכנתא.
שתפו את הפוסט:

< חזרה

חושבים על משכנתא? רוצים ליצור תחזית פיננסית מושלמת, ולהיות בטוחים כי תוכלו לעמוד בהחזרים? בוודאי גם אתם שאלתם את עצמכם: כמה ואם בכלל, ניתן להסתמך על מחשבון המשכנתא שמציע עבורכם הבנק. שאלה נבונה, עם כמה תשובות, שישפכו לכם אור על כל מה שקשור למחשבון משכנתא, חישוב החזר משכנתא ומה שביניהם.

חישוב החזר משכנתא

אז קניתם דירה ואתם עומדים לפני לקיחת משכנתא. איך תוכלו לוודא עוד טרם לקיחת המשכנתא, מהו הסכום החודשי בו יהיה עליכם לעמוד, בהתאם לנתונים האישיים שלכם? אם תנסו לחפש תשובה לכך באופן עצמאי על ידי חיפוש בגוגל, או כאשר שתשאלו שאלה זו את נציג הבנק, הוא מן הסתם יציע לכם להיעזר בסימולטור משכנתא, או כפי שהוא מכונה בעגת העם: מחשבון החזר משכנתא.

מה זה מחשבון משכנתא לפי החזר חודשי

מחשבון החזר משכנתא, הוא מחשבון שהבנקים מציעים, לצורך חישוב משוער של ההחזר החודשי בו יהיה עליכם לעמוד, לאחר לקיחת המשכנתא. המחשבון ישקלל נתונים כמו – הסיבה ללקיחת המשכנתא, סכום המשכנתא ופריסת המשכנתא, וכך יעניק סכום משוערך של חישוב החזר חודשי למשכנתא, במשך כל תקופת פריסת הלוואת המשכנתא.

סימולטור משכנתא – אלו מסלולים הוא כולל?

כל מי שבירר מעט על עולם המשכנתאות, יודע, כי הבנק מציע כמה וכמה מסלולי משכנתא. כדי לאפשר לכל לווה לקחת את סוג המשכנתא שמתאימה לו באופן אישי, בהתאם להחזר משכנתא חודשי. ולכן, מחשבון החזר משכנתא, מציע חישוב של לקיחת המשכנתא, לא רק על פי נתונים כספיים, אלא גם על פי סוג המסלול שאתם מעוניינים בו, כך שמחשבון החזר משכנתא, מתייחס לכלל המסלולים המרכיבים את אופציית המשכנתא.

בחירה במסלול המתאים, על פי מחשבון החזר משכנתא

אופציית המסלולים שמציע מחשבון החזר משכנתא, מאפשרת לכם, לבדוק באופן מעשי ושקוף, מהו המסלול שהכי מתאים לכם בהתאם לנתונים האישיים. לאחר הזנת הנתונים בהתאם לכל מסלול, תוכלו לקבל בסופו של דבר השוואה מוחשית להחזר החודשי, וכך לדעת על פי נתוני התוצאה, מהו המסלול הנבחר שיאפשר לכם כמה שפחות החזר חודשי בכמה שפחות זמן.

החזר משכנתא מחשבון – פריסת תשלומים

אחד הנתונים הכי חשובים ומשפיעים במחשבון החזר משכנתא, הוא נתון פריסת התשלומים. לפריסת התשלומים יש השפעה ניכרת על התשלום הסופי של ההחזר החודשי הצפוי לכם, ועל כל הצטברות המשכנתא. מסיבה זו, טרם הזנת הפריסה החודשית, בדקו עם עצמכם לעומק, מהו הזמן לו אתם דרושים כדי להחזיר את כל סכום המשכנתא. רק כך, תוכלו לבחור בצורה בהירה ורציונלית את הפריסה השנתית המתאימה לכם, זו שתיתן לכם מרחב ביטחון מחד, אך לא תעלה לכם ביוקר בסופו של חישוב.

מחשבון משכנתא לפי החזר חודשי

יש לקחת בחשבון, כי ההחזר החודשי כלל אינו כולל אי עמידה בפירעון ופיגורים בתשלומים החודשיים. במקרה כזה, מערך התשלום כולו משתנה, כמו גם התשלום החודשי, כך שלא ניתן להסתמך על התוצאות, למקרה בו נוצרו פיגורים בתשלום. ולכן, מומלץ לאפשר מרחב ביטחון אישי, ולנסות להימנע כמה שאפשר מהחזר חודשי גבוה מידי, שיהיה קשה לעמוד בו, כיוון שבסופו של דבר, אי עמידה בפירעון עלול לגרור לתוצאות קשות ויקרות.

סימולטור משכנתא: פורסים יותר – משלמים פחות?

מצד אחד, ככל שתפרסו את תשלומי המשכנתא לתקופה ארוכה יותר, הרי שהתשלום החודשי שלכם יעמוד על סכום נמוך יותר. אך מצד שני, ככל שהפריסה תהיה ארוכה יותר, כך גם הסך הכללי אותו תיאלצו לשלם בסופו של דבר בכל מערך המשכנתא – יהיה גבוה יותר. איך מכריעים בנקודה זו? בוחרים השלב האיזון, בו מצד אחד אין סיכון באי עמידה בתשלומים, ומצד שני אין פריסת יתר שבסופו של דבר גוררת עימה תשלום סכום נוסף ומיותר.

מה עוד יש לקחת בחשבון של מחשבון משכנתא לפי החזר חודשי?

כשמדובר על סימולטור משכנתא, יש משמעות רבה להכנסה החודשית שלכם, שממנה נגזרת האפשרות לעמידה בתנאי התשלום מידי חודש בחודשו. מהי ההכנסה החודשית? זו שמתקבלת אליכם נטו לחשבון הבנק, לאחר ניכוי של מיסים, ביטוח לאומי ועמלות שונות. בדקו הייטב מהו ממוצע נטו השכר החודשי שלהם, כיוון שיש לכך השפעה רחבת היקף על עתיד התשלומים החודשיים שלכם.

האם סימולטור משכנתא כולל את ביטוחי המשכנתא הנדרשים?

חישוב החזר משכנתא על ידי מחשבון החזר משכנתא, מתייחס לנתונים היבשים, ללא נתונים נלווים אך הכרחיים, כמו אלה שדורשים הבנקים. הידעתם כי בלקיחת משכנתא עליכם להוסיף ביטוח על הרכוש או על חייכם על מנת להבטיח תשלום לבנק בכל מצב? הביטוח יכול לטפס לעלות לא מועטה, ויש לקחת זאת בחשבון בעת חישוב החזר המשכנתא העתידי שלכם.

מחשבון משכנתא לפי החזר חודשי – אפשר לסמוך על זה?

כמה באמת ניתן להסתמך על מחשבון המשכנתא, שיבטא באופן בהיר את חישוב החזר המשכנתא? האם התוצאות שתקבלו במחשבון, הם אלו שגם יעמדו  לכם במבחן המציאות של התשלום החודשי שלכם עבור המשכנתא? למעשה, מחשבון החזר משכנתא שהבנקים מציעים, הוא כמעין תרמית שקופה, כיוון שבאופן מכוון, הוא אינו כולל את הריביות הנלוות – מה שמהווה את הנתח המשמעותי ביותר בכל עסקת המשכנתא.

הריבית עולה, תעלה, אתם תדעו על כך?

רציתם להיעזר בהחזר משכנתא מחשבון. אבל המחשבון שאמור לסייע לכם, לא כולל את הריביות, כמו גם את הנתון האקטואלי שהן רק הולכות ומטפסות, ומוסיפות להחזר החודשי הממוצע מאות עד אלפי שקלים בחודש. למעשה, מחשבון המשכנתא מחשב הכול – ללא הנתון העיקר והקריטי ביותר של הריבית, אשר היא זו שמהווה את הרווח העיקרי של הבנק בכל עסקת המשכנתא.

אז על מי כן ניתן לסמוך?

אם על מחשבון החזר המשכנתא שהבנק מציע, לא ניתן לסמוך, על מי כן ניתן לסמוך, שהוא יציג את התוצאה האמינה והשקופה, שכוללת את כלל הנתונים, וכזו שתאפשר לכם לדעת באופן וודאי מהו הסכום המשוער אותו עליכם יהיה לשלם לבנק מידי חודש בחודשו? כדי לקבל מחשבון אותנטי ויעיל, וכזה שישקף לכם את כל הנתונים, מומלץ להיעזר במחשבון המשכנתא, שמציעה חברת וולטי, אשר כולל בתוכו את כלל הנתונים כולל ריביות, משתנים, הצמדה למדד וריביות צפויות.

מה אפשר לראות בחישוב החזר משכנתא של וולטי?

בסימולטור המשכנתא הייחודי של וולטי, ניתן לראות באופן חי ומוחשי, עם מספרים אמיתיים מהשטח, תמהילי משכנתא אשר מותאמים באופן ספציפי לצרכים האישיים של הלקוח. הנתונים המוצגים, כוללים כמובן את הריביות שניתן להשיג מהבנקים לאחר מיקוח, על כל מסלול.

לסיכום: רק מחשבון וולטי ישקף לכם את ההחזר החודשי שלכם

אז איך מקבלים את התחזית העתידית והאמינה של ההחזרים החודשיים הצפויים לכם, בעזרת המחשבון האמין של וולטי? פשוט מאד. בעזרת מילוי נתונים בוולטי, ניתן לקבל תמהיל משכנתא מותאם אישית, על פי ההחזר החודשי שהגולש רוצה להחזיר בכל חודש. כך, מבלי להסתכן במחשבוני משכנתא שאינם נותנים מקום לכלל הנתונים, ניתן לקבל את המידע ונתוני ההחזר הצפויים, במהירות, יעילות ומתוך מערכת שעושה את הכול כדי לחסוך עבורכם ולהשיג לכם את תמהיל המשכנתא החסכוני והאיכותי ביותר שניתן לקבל.

לוגו של וולטי בצבע סגול

הצטרפו לניוזלטר שלנו!

המשיכו לקרוא

בחור מסתיר את העניים שהוא בוחר משכנתא
בנקים

חמש טעויות נפוצות במשכנתא

נכון, משכנתא זה לא עסק פשוט ולפעמים קצת מבלבל, אבל אם תתכוננו אליה כמו שצריך ואם תבחרו את הצעדים הנכונים תוכלו לקבל משכנתא מצוינת. אז הנה 5 טעויות נפוצות שאנשים עושים כשהם לוקחים משכנתא – לגזור, לשמור ולחסוך.

קרא עוד >>

Add New Playlist