walty logo

חמש טעויות נפוצות במשכנתא

נכון, משכנתא זה לא עסק פשוט ולפעמים קצת מבלבל, אבל אם תתכוננו אליה כמו שצריך ואם תבחרו את הצעדים הנכונים תוכלו לקבל משכנתא מצוינת. אז הנה 5 טעויות נפוצות שאנשים עושים כשהם לוקחים משכנתא – לגזור, לשמור ולחסוך.
שתפו את הפוסט:

< חזרה

חמש טעויות נפוצות במשכנתא שאנשים לוקחים – לגזור, לשמור ולחסוך.

נכון, משכנתא זה לא עסק פשוט ולפעמים קצת מבלבל, אבל אם תתכוננו אליה כמו שצריך ואם תבחרו את הצעדים הנכונים תוכלו לקבל משכנתא מצוינת. המומחים של Walty מציינים את 5 הטעויות הנפוצות שאנשים עושים כשהם לוקחים משכנתא – לגזור, לשמור ולחסוך.

זוג בוחן אפשרויות אצל יועץ משכנתא

1) לא רק הבנק של העו”ש

  • הגעתם לשלב המשכנתא ואתם רוצים לפנות לבנק – לאן אתם הולכים? מסתבר שלרובנו נראה הכי הגיוני לגשת לבנק שבו מתנהל חשבון העו”ש – אז מצד אחד זה מאד נוח אבל מצד שני זה עלול לעלות לכם בכסף רב. בשלב הזה אולי כדאי להבהיר למי שעדיין לא יודע – משכנתא אפשר לקחת גם בבנקים אחרים שבהם לא מתנהל חשבון העו”ש שלכם.
  • אז מה עושים? אל תבחרו בדרך הקלה – הבחירה הנכונה היא לא הבנק שלכם, אלא הבנק שנותן לכם את התנאים הטובים ביותר. במקרים מסוימים אחרי שתקבלו את ההצעה מהבנק שלכם, הפקיד ינסה להלחיץ אתכם ויבקש מכם לקבל החלטה מהירה כדי שהריביות ישמרו, אז חשוב שתדעו – ברוב המקרים הריבית תישמר בכל מקרה (אלא אם הייתה עליית ריבית גורפת במשק). שם המשחק הוא סבלנות ואיפוק. אם תעשו מחקר קצר בין הבנקים, תגלו שיש ביניהם פערים רבים. אחרי שתקבלו הצעות ממספר בנקים גשו עם ההצעה הזולה ביותר לבנק שבו אתם רוצים לקחת את המשכנתא ותופתעו לגלות שברוב המקרים הוא ישפר את ההצעה הראשונית שלו.

2) היכון, הכן, צא!

  • אל תגיעו לבנק לא מוכנים – הרבה אנשים מגיעים לבנק בלי שהם יודעים את סביבת הריבית במשק ובלי שהם מעריכים מהי הריבית ההוגנת שמגיע להם לקבל.
  • אז מה עושים? נכנסים ל- Walty, עונים על כמה שאלות, ומגלים את ההצעות הכי טובות שאנשים כמוכם קיבלו לאחרונה מהבנקים.

3) למה לעגל?

  • כמה פעמים יצא לכם לשמוע על אדם שלקח משכנתא ל- 14 שנה או ל- 19 שנה?! כנראה שלא הרבה! רוב האנשים לוקחים משכנתא ל- 10, 15, 20, 25 או 30 שנה. מסתבר שאנחנו פשוט מקובעים למסלולים עם שנים עגולות וזה גורם לנו להפסד של הרבה כסף. כל שנה במשכנתא עולה עשרות אלפים שקלים ולכן כשיש אפשרות להוריד את אחד המסלולים מ- 20 שנה ל- 18 שנה – תעשו את זה.

זוג בודק לקיחת משכנתא עם יועץ בבנק

4) רואים רחוק – רואים יקר

  • בואו נודה על האמת, אנחנו אוהבים לדחות דברים – למה לשלם היום, כשאפשר לדחות למחר. זה נכון גם לגבי משכנתא, אנשים לפעמים נוטים לקחת את המסלולים הקבועים של המשכנתא לתקופה ארוכה, מתוך אמונה שהם בטוחים יותר בהשוואה למסלולים האחרים ולכן אפשר לפרוס אותם ל- 30 שנה בלי לפחד שמשהו ישתנה בשנים האלו. אז נכון, המסלולים הקבועים יותר בטוחים אבל מצד שני הם גם הרבה יותר יקרים והפריסה שלהם לזמן ממושך מייקרת מאוד את המשכנתא. בנוסף, במסלולים האלו יש בדרך כלל קנס פירעון מוקדם ולכן גם אם תרצו לפרוע אותם ייתכן שתשלמו קנס.
  • אז מה עושים? האלטרנטיבה היא דווקא לקצר את המסלולים הקבועים ולהאריך את המסלולים המשתנים. בכך, תוזילו את הריבית היקרה של המסלולים הקבועים וגם תיהנו מגמישות – במסלולים המשתנים יש בדרך כלל תחנות יציאה ולכן פשוט יותר לפרוע אותם.

5) דעו על מה להתמקח

  • לפעמים צריך לדעת באיזה קרב להפסיד כדי לנצח במלחמה – כלומר, כשמתמקחים עם הבנקים על ריביות עדיף להילחם על מסלולים שאנו צופים שנשאר בהם לאורך זמן ולא לשים את הדגש על מסלולים שגם ככה אנחנו צופים שנפרע בעוד מספר שנים. למשל, אם אנחנו צופים שנפרע בעוד חמש שנים את המסלול המשתנה, אפשר להתפשר על הריבית שלו כדי לקבל ריבית טובה יותר בקל”צ. הגישה הזו עוזרת להוזיל את המשכנתא משמעותית.
  • אז מה עושים? בעזרת Walty תוכלו להשוות בין כל הבנקים בלי שאתם יוצאים מהבית, רוצים לדעת איך? כנסו ללינק הבא.
לוגו של וולטי בצבע סגול

הצטרפו לניוזלטר שלנו!

המשיכו לקרוא

מדד תשומות הבנייה מנופים ובנאים
בנקים

מדד תשומות הבניה

מדד תשומות הבנייה הרבה פעמים מייקר את מחיר הדירה בעשרות אלפי שקלים. איך ניתן להפחית את השפעתו? קבלו כמה עצות מהמומחים שלנו

קרא עוד >>

Add New Playlist