walty logo

מחשבוני משכנתא פשוטים לעומת מחשבון משכנתא מתקדם

עומדים טרם לקיחת משכנתא, ורוצים לדעת מה יהיה ההחזר החודשי בו יהיה עליכם לעמוד מידי חודש בחודשו? איך ניתן לקבל תחזית פיננסית מדויקת? יש מחשבוני משכנתא פשוטים שמנסים לעשות את העבודה, ויש מחשבון משכנתא מתקדם, שבאמת מצליח ליצור לכם תחזית מושלמת להחזרי המשכנתא החודשיים.
שתפו את הפוסט:

< חזרה

עומדים טרם לקיחת משכנתא, ורוצים לדעת מה יהיה ההחזר החודשי בו יהיה עליכם לעמוד מידי חודש בחודשו? איך ניתן לקבל תחזית פיננסית מדויקת? על מחשבוני משכנתא שמנסים לעשות את העבודה מול מחשבון משכנתא שבאמת מצליח ליצור לכם תחזית מושלמת להחזרי המשכנתא החודשיים.

אחד השיקולים המרכזיים בבחירת מסלול ואופן לקיחת המשכנתא, הוא הסכום החודשי שיהיה מוטל עליכם להחזיר לבנק, לאורך תהליך המשכנתא. למעשה, רק לאחר שתבדקו עם עצמכם באיזה סכום חודשי תוכלו לעמוד, תוכלו גם לגשת לתהליך לקיחת המשכנתא, מתוך ביטחון מלא כי תוכלו לעמוד בכל תשלומי המשכנתא כסדר, מבלי להיגרר חלילה לפיגורים או אי עמידה בפירעון המשכנתא.

החזר משכנתא

איזה סכום אתם עומדים לקחת כמשכנתא?

הסכום אותו אתם עומדים לקחת למשכנתא, הוא אחד המרכיבים הבולטים, שייקבע בסופו של דבר את סכום ההחזר החודשי שיהיה מוטל עליכם להחזיר כל חודש, לאורך תהליך המשכנתא. ככל שסכום המשכנתא יהיה גבוה יותר, כך באופן יחסי גם סכום ההחזר החודשי יהיה גבוה יותר. מסיבה זו, מומלץ להגיע למשכנתא, עם כמה שיותר הון עצמי, כדי ליצור מרחב ביטחון בו תוכלו לעמוד בקלות וללא קושי, בכל החזרי תשלומי המשכנתא.

פריסת תשלומי המשכנתא

המרכיב המשפיע השני, בהיררכית המשפיעים על הסכום החודשי של המשכנתא, הוא פריסת תשלומי המשכנתא. ככל שסכום המשכנתא יהיה פרוס לכמה שיותר שנים, כך הסכום הכללי יתחלק לכמה שיותר חלקים, דבר שיאפשר תשלומי החזר משכנתא נמוכים יחסית מידי חודש. הפריסה המקסימלית שמעניקים הבנקים, עומדת בדרך כלל על כ30 שנה.

מחשבון משכנתא פועלים

מחשבון משכנתא פועלים, מאפשר לכם הערכה כללית לגב עלויות המשכנתא, בהתאם לנתונים שתמלאו ולתנאים הרווחים בבנק הפועלים. המחשבון מאפשר סימולציות שונות לתמהילי משכנתא שונים, שמורכבים בכל תמהיל מנתונים שונים. כאשר הדגש, הוא על התנאים והמאפיינים שבנק הפועלים ספציפית מציע, בכל מה שקשור לתנאי משכנתא, פריסה ותשלומים.

דגש במחשבון משכנתא פועלים

כדי להבטיח כי תעשו את הבחירה המושכלת, מבלי להתפתות למשכנתא גדולה מידי, עם החזרים שחלילה לא תוכלו לעמוד בהם, בעת הגישה למחשבון משכנתא פועלים, תופיע לפניכם האזהרה שתזכיר לכם, כי: אי עמידה בפירעון ההלוואה – כלומר המשכנתא, עלולה לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

מחשבון משכנתא מזרחי

מחשבון משכנתא מזרחי, מציע לכם חישוב מלמעלה, של תנאי המשכנתא שיאושרו לכם, בהתאם לנתונים שתזינו. חשוב לדעת, כי ייתכנו שינויים משמעותיים שיהיו מסונכרנים עם ההכנסה החודשית שלכם, ההון העצמי אתו אתם מגיעים ועוד, ולכן, התוצאה שתקבלו במחשבון משכנתא מזרחי, היא רק הערכה גסה ולא כזאת שבאמת ניתנת לשימוש מציאותי.

דגש על מחשבון משכנתא מזרחי

במחשבון משכנתא מזרחי, מעניקים אישור עקרוני עבור כמה מהתמהילים המקובלים בשוק, כאשר מופיעה במקביל ההערה, כי המסלולים שינתנו במחשבון, כמו גם אלו שיוצגו על ידי הבנק, מבטאים כל אחד מהם רמה שונה של סיכון, ואין התוצאה של מחשבון המשכנתא מהווה המלצה על בחירת כל אחד מן המסלולים הקיימים. ולכן, יש לקחת בחשבון את כל הסיכונים הקיימים בכל מסלול משכנתא.

מחשבון משכנתא לאומי

במחשבון משכנתא לאומי, תוכלו לקבל בחינה, עוד טרם פנייה לבנק. הבחינה מעניקה הערכה של סכום המשכנתא שתוכלו לבקש, במקביל להערכה של ההחזר החודשי שיהיה מוטל עליכם ביחס לגובה המשכנתא שאתם מעוניינים לבקש. מחשבון משכנתא לאומי, יבצע את החישוב בין סכום המשכנתא לבין ההחזר החודשי, וכך תוכלו לקבל שערוך לגבי תהליך המשכנתא בבנק לאומי.

דגש חשוב במחשבון משכנתא לאומי

מחשבון משכנתא לאומי יכול לחשב לכם כמה מסלולים של משכנתא, כמו: מסלול שפיצר, מסלול קרן שווה ומסלול בוליט, כאשר האופציה שניתנת היא גם שילוב ותמהיל של מסלולי המשכנתא השונים. כך, ניתן יהיה לראות בכל תקופת משכנתא, את סכום ההחזר בהתאם למסלול המשכנתא שתקף באותה התקופה של החזר המשכנתא החודשי.

מחשבון משכנתא דיסקונט

מחשבון משכנתא דיסקונט, מציע שירותי דיגיטלי שמשלב בין הצעה ללקוחות שעדיין לא פנו אל הבנק, לבין לקוחות שכבר החלו בתהליך והם מעוניינים לקבל תוצאות ברורות יותר. במחשבון המשכנתא תוכלו למצוא את היחס בין פריסת התשלומים לבין סכום המשכנתא אותו אתם מעוניינים לקחת, וכך להגיע לתוצאה של ההחזר החודשי המשוער.

דגשים במחשבון משכנתא דיסקונט

מחשבון משכנתא דיסקונט, מתאים ללקוחות כל הבנקים, והוא ניתן רק מעל גיל 18 לתושבי ישראל. מחשבון משכנתא דיסקונט אינו מיועד למי שמתגורר בחו”ל, או לחילופין למי שהוא איש ציבור או קשור באופן ישיר לאיש ציבור. בנוסף, המחשבון מיועד למי שרוצה לרכוש דירה יד ראשונה או שניה והוא עדיין לא הגיד בקשה למשכנתא בסניף.

מחשבון משכנתא משרד האוצר

מחשבון משכנתא משרד האוצר, מציע הערכה שמראה כמה סכום אתם לוקחים בפועל, לעומת הסכום אותו תשלמו בחזרה לבנק בכל חודש. המחשבון משכנתא משרד האוצר, יוצר משוואה משולשת בין סכום המשכנתא בו אתם מעוניינים, מספר השנים של פריסת המשכנתא, וסכום ההחזר החודשי שתשלמו מידי חודש עבור המשכנתא.

דגשים חשובים במחשבון משכנתא משרד האוצר

מחשבון משכנתא משרד האוצר מציע גם כמה כללי זהב לעמידה במשכנתא: 1. שקלו האם מתאים לכם כעת לקנות דירה בכלל, או לבחור דווקא באופציה של שכירות? 2. ההמלצה היא לבחור בהחזר כספי חודשי שתוכלו לעמוד בו בקלות. 3. הרכיבו את תמהיל המשכנתא שהכי מתאים לכם כרגע, וכזה שמעניק לכם מרחב ביטחון להחזר המשכנתא מידי חודש.

ומה עם הריביות?

חשוב לדעת, כי גם אם מחשבוני המשכנתא מראים בתוכם תוצאות משוערות, למעשה, באופן מכוון הם לא כוללים בתוכם את הריביות, שהן בעצם חלק הארי של תשלומי המשכנתא. הריביות הן אלה שבסופו של דבר גורמות לבנק להרוויח  מכל עסקת המשכנתא, וכיוון שהן זוכות להתעלמות במחשבוני המשכנתא של הבנקים, קשה מאד למצוא התאמה בין התוצאות שמוצגות במחשבוני המשכנתא, לביו מה שיהיה עליכם להחזיר בפועל כולל הריביות שלא מצוינות במחשבון.

השפעת עליית הריביות על ההחזר החודשי

מה שעוד לא נלקח בחשבון, במחשבוני המשכנתא של הבנקים – זה המציאות בשטח. רק בשנה האחרונה, ריבית המשכנתא עלתה בממוצע של 1.5% שמתבטאים בפועל במאות עד אלפי שקלים לחודש, עבור לוקח המשכנתא הממוצע. מגמת הריביות של בנק ישראל היא כל העת בעלייה, ומסיבה זו, חשוב לקחת בחשבון את כלל הנתונים הללו, כדי לא להיתקע עם סכום החזר חודשי גבוה מידי.

מחשבון משכנתא אמיתי? רק בוולטי!

בוולטי, בשונה משאר מחשבוני המשכנתא, ניתן לראות תמהילי משכנתא אותנטיים, המותאמים לצרכים הספציפיים של הלקוח, יחד עם הריביות שניתן להשיג מהבנקים לאחר מיקוח, על כל מסלול. איך מקבלים את כל הטוב הזה? בעזרת מילוי והזנת נתונים בוולטי, אפשר לקבל תמהיל משכנתא שכולל בתוכו את סכום ההחזר החודשי, שהגולש מעונין להחזיר בכל חודש.

לסיכום

רוצים לדעת באופן הכי שקוף ואמין, מה יכלול כל תהליך המשכנתא? מחשבון המשכנתא של וולטי, יחשוף בפניכם את כל הנתונים, ויוביל אתכם בסופו של דבר, לתמהיל המשכנתא שהכי רווחי ומשתלם עבורכם. באפשרותכם להתחבר אל השירות ולקבל תמהילי משכנתא מותאמים אישית, ללא עלות.

זוג בודק לקיחת משכנתא עם יועץ בבנק

לוגו של וולטי בצבע סגול

הצטרפו לניוזלטר שלנו!

המשיכו לקרוא

Add New Playlist