walty logo

משכנתא במחיר למשתכן – יש הטבות שלא ידעתם עליהן

אלפי אזרחים ישראליים מאושרים, זוכים מידי שנה בהגרלת מחיר למשכתן. הזוכים המאושרים מקבלים גם הטבות משכנתא במחיר למשתכן, שכדאי להכיר
שתפו את הפוסט:

< חזרה

זכיתם במחיר למשתכן? דעו כי זכיתם בכפלים! לא רבים יודעים, אבל זכייה בהגרלת מחיר למשתכן, מזכה גם בזכייה נוספת ומשמעותית לא פחות – הטבות משכנתא במחיר למשכתן, שהופכות את כל סאגת המשכנתא לקלה וזמינה יותר. איך פועלות ההטבות? מה הן כוללות? איך ניתן לממש אותן? על זאת ועוד מגיע המאמר שלפניכם לעשות סדר.

מה זה משכנתא במחיר למשתכן?

כדי להבין מהי משכנתא מחיר למשתכן, ראשית, יש להבין – מהי בכלל התוכנית מחיר למשתכן? התוכנית מחיר למשתכן הוקמה כתוכנית רווחה בישראל, והיא נועדה לסייע למשפחות חסרי דיור, לקנות דירה משל עצמם, במחיר ובתנאים שיוכלו לעמוד בהם. התוכנית מתנהלת בצורה של הגרלה, כאשר למעשה, לצורך רישום להגרלת מחיר למשתכן, יש צורך לעמוד בתנאים מסוימים שמעידים על חוסר ואי יכולת בקנייה של דיור עצמאי. עמידה בתנאים, מאפשרת הוצאת תעודת זכאות שמקנה את האפשרות להשתתף בהגרלת המחיר למשתכן.

משכנתא למחיר למשתכן

כדי להגיע למהלך הישיר של משכנתא למחיר למשתכן, חייבים כמובן דבר ראשון לזכות בהגרלה של המחיר למשתכן. אלפי אזרחים ישראליים מאושרים, זוכים מידי שנה בהגרלה. הזכייה נעשית באופן אנונימי, ומתפרסמת באתרים הייעודיים עם פרטים מזהים של ספרות ההרשמה לאתר בלבד. אין אפשרות לזכות בכמה הגרלות במקביל, וכן יש להקפיד כי גם בעת הזכייה ומימושה תנאי הזכאות יישארו על עומדם.

הטבות משכנתא למחיר למשתכן

משכנתא מחיר למשתכן, שונה לחלוטין ממשכנתא של רכישת דירה רגילה שאינה מתבצעת דרך ההטבה של מחיר למשתכן. חשוב לזכור שהזכייה במחיר למשתכן מזכה בשתי הטבות מרכזיות: הראשונה, הנחה משמעותית בקניית הדירה, בשווי של כ20% הפחתה או 300 אלף ₪ הנמוך מבניהם. כאשר ההטבה השנייה, מתייחסת לחישוב משכנתא מחיר למשתכן, שמתבצע בצורה שונה משיעורי המשכנתאות ואחוזי המימון בשיעורי משכנתא רגילה.

מחשבון מחיר למשתכן משכנתא

זכיתם בהגרלת מחיר למשתכן? מזל טוב. למעשה, ההמלצה הברורה היא להיכנס למחשבון משכנתא מחיר למשתכן באתר וולטי ולראות באופן ברור מהם תנאי המימון וההחזר שתוכלו לעמוד בהם בכפוף לזכייה בהגרלה. מומלץ להיעזר ישירות במחשבון, כיוון שחישוב משכנתא מחיר למשתכן, שונה לחלוטין מחישוב משכנתא רגילה וכולל עימו קריטריונים שונים שיכולים להשפיע ישירות על הסכום הכללי והחודשי.

איך עובד מחשבון למשתכן משכנתא?

רוצים לדעת איך החישוב משכנתא מחיר למשתכן פועל באופן תיאורטי? למעשה, הבונוס העיקרי באחוזי המימון של משכנתא למחיר למשתכן, מתבטא באחוזי המימון ובפער שנוצר בין מחיר הרכישה בפועל לבין שווי הנכס בשוק. למה הכוונה? אם לדוגמא זכיתם (הלוואי!) בדירת מחיר למשתכן, אתם אמורים לשלם עליה כמיליון ₪, כאשר בשוק, שוויה עומד כל כ1.2 מיליון ₪. הבנק, יעניק לכם 75% מימון משווי הנכס בשוק. כך שלמעשה אתם תקבלו 90% מימון מעלות הרכישה שלכם, שהם שווי ערך ל75% משווי וערך הנכס במחיר חופשי, וכך יהיה לכם הרבה יותר קל להשיג את ההון הראשוני, שעומד על כ100 אלף ₪ שהם 10% ולא על 250 אלף ₪ שהם 25% בחישוב משכנתא רגיל.

מהו טווח המחירים שנכלל במשכנתא למחיר למשתכן?

כל האמור לעיל, נכון רק במקרה שמחיר הדירה לא יעלה על 1.8 מיליון ₪. במקרה בו שווי הדירה בשוק החופשי עול על 1.8 מיליון ₪, החישוב יהיה מעט שונה. תקרת המשכנתא תהיה או 1.8 מיליון ₪ או מחיר הרכישה בפועל ששונה מן המחיר האמיתי של הנכס, כאשר הבחירה תהיה הגבוה מבניהם – כדי לאפשר לזוכה בתוכנית המחיר למשתכן כמה שיותר אחוזי מימון.

הון עצמי למשכנתא מחיר למשתכן

אז אם כמה כסף אתם צריכים לבוא, כדי לקבל משכנתא מפליגה שיכולה לעמוד גם על 90%? למעשה, ההון העצמי שלכם חייב לעמוד בהיקף של 100 אלף ₪ לפחות, וזאת כמובן כשמדובר על דירה בשווי שוק של פחות מ1.8 מיליון ₪. כאשר מדובר על דירה כזו, החישוב כמובן יתבצע בצורה שונה, כאשר בכל מקרה ההון המשולם יהיה חייב להיות ממקורות מימון עצמאיים, כיוון שרק כך הוא יכול להוות תנאי בסיס למשכנתא מחיר למשתכן.

הטבה בריבית משכנתא מחיר למשתכן

ב-2015 הוסיף המחוקק עוד נתון משמעותי, שמשפיע לטובה על כך מערך תשלומי המשכנתא, של הזוכה במחיר למשתכן. וכך, החוק נוקט, שעל מנת להיטיב עם מחסורי דיור ועם מי שלו הייתה לו דירה משלו ב10 השנים האחרונות, אלה יהיו זכאים להנחה של עד 0.5% מהצעת הריבית למשכנתת הדירה, וזאת בכפוף להצעת משכנתא במסלול שצמוד למדד. כך גם תנאי התשלום של זוכי המחיר למשתכן, הופכים להיות נמוכים ואפשריים יותר.

השלב הכי קריטי במשכנתא למחיר למשתכן

כאשר אותם זוכים במחיר למשתכן, חשוב מאד לפנות לבנק במהירות לצורך קבלת אישור עקרוני לקבלת משכנתא למחיר למשתכן. אישור משכנתא עקרוני לא ניתן בקלות ולכל אחד. ולכן, חשוב להוכיח לבנק כי אתם אכן ראויים למד הבטיחות שלו ותהיה לכם את האפשרות לשלם את תשלומי המשכנתא החודשיים בלי תקלות וקשיי מימון.

משכנתא למחיר למשתכן בערי הפריפריה

אם הדירה בה זכיתם במחיר למשתכן, שוכנת באחת מערי הפריפריה או ערים המזכות על פי חוק, יש לקחת בחשבון של המשכנתא למחיר למשתכן, כי תהיו זכאים למענק ממשלתי, בגובה של כ40 אלף ₪. אך, חשוב לקחת בחשבון, כי המענק אמנם תורם לכם, אך אינו יכול לשמש אתכם בפועל לצורך ההון העצמי שנדרש לקבלת משכנתא מן הבנק, כיוון שהוא יכול להינתן רק לאחר עמידה בתנאי המשכנתא.

פריסת מחיר למשתכן משכנתא

בנוסף להטבות המלוות את הזוכים במחיר למשתכן בהנחה ברכישת הדירה, בנישת אחוז המימון ובאופציה להפחתה של הריבית, הזכאים יוכלו גם לקבל פריסה רחבה יותר של משכנתא למשך שנים רבות, דבר שכמובן יקטין משמעותית את סכום ההחזר החודשי, ויאפשר להם לעמוד בתשלום בכבוד. פריסת תשלומים המשכנתא, מתאפשרת עד ל30 שנה, דבר שתורם משמעותית ליכולת העמידה בתשלומי המשכנתא החודשיים.

מחשבות משכנתא במחיר למשתכן – במיוחד בשבילכם!

תכלס, נחמד לנתח ולפלח מספרים ותאוריות. אך כשמדובר בכם, עליכם לדעת באופן וודאי על אלו סכומים בדיוק מדובר, ועל כמה יעמוד ההחזר החודשי שלכם. ועוד יותר מכך. הידעתם, כי בעזרת מילוי נתונים באתר וולטי, תוכלו לקבל תמהיל משכנתא אישי, שיבוסס על המחיר אותו אתם מעוניינים להחזיר כל חודש? כלומר לא רק שתקבלו את התמהיל הריאליסטי, אלא גם תוכלו להחליט מהו הסכום בו תוכלו ותרצו לעמוד כל חודש, מבלי לנגוס בתקציב החודשי.

לסיכום

חישוב משכנתא מחיר למשתכן, מכיל בתוכו פרמטרים מיטיבים הייחודיים למשלמי משכנתא עבור דירה שרכשו בהנחה בתוכנית המחיר למשתכן. בנוסף להנחה הניכרת שמקבל הרוכש דירה שזכה בתוכנית המחיר למשתכן, הוא זכאי גם להטבות מפליגות נוספות בלקיחת המשכנתא. ההטבות מתבטאות באחוז המימון שיכול להגיע על ל90%, באחוזי הריבית שיכולים לרדת ב0.5% ובפריסת המשכנתא שיכולה להגיע עד לכשלושים שנה ובכך להפחית משמעותית את התשלום החודשי. בנוסף, כאשר מדובר בפריפריה או בערים המזכות, ייתכן כי זוכי ההגרלה יהיו אף זכאים למענק של 40 אלף ₪, שיתרמו להם כמובן, אך לא יוכלו לשמש כחלק מההון העצמי לצורך לקיחת המשכנתא.

לוגו של וולטי בצבע סגול

הצטרפו לניוזלטר שלנו!

המשיכו לקרוא

משכנתא הפוכה - זה כדאי או לא?, עושים סדר
אישור עקרוני

משכנתא הפוכה – זה כדאי או לא?, עושים סדר

משכנתא הפוכה היא בעצם שם שמבטא ‘משכנתא לכל מטרה’. אך בשונה מן המשכנתא הרגילה שאנו מכירים, שמגולמת על ידי החזרים חודשיים קבועים, משכנתא הפוכה לא כוללת החזרים חודשיים. את המשכנתא ניתן להחזיר בבת אחת, בלי תאריך יעד שייקבע מראש, דבר שמקל מאד על מי שנדרש למשכנתא ההופכה ומאפשר לו להנות מאיכות חיים ללא עול של תשלומים חודשיים מעיקים.

קרא עוד >>

Add New Playlist