walty logo

משכנתא וטכנולוגיה – סיפור אהבה

הטכנולוגיה הפכה לחלק משמעותי בחיינו, אנחנו מגישים מיסים, קונים בסופר ורואים טלויזה באמצעות האינטרנט, אז למה לא משכנתא?!
שתפו את הפוסט:

< חזרה

 

משכנתא תוך 5 דקות – פנטזיה או מציאות?

נסו לדמיין עולם שבו אתם לוקחים משכנתא תוך 5 דקות ולא סתם משכנתא, דמיינו שאתם מקבלים את המשכנתא הכי טובה תוך 5 דקות וכל זה מהסלון בבית.
יהיה לכם קשה מאוד לדמיין את זה, אבל זה בסדר, אם היינו אומרים להורים שלנו (לפני 20 שנים) שהם יוכלו להעביר כספים בלחיצת כפתור בלי להגיע לבנק – הם היו צוחקים לנו בפנים.
Home Alone Movie GIF - Find & Share on GIPHY

אז נכון, משכנתא זה מוצר פיננסי מורכב ביותר, אם לא המורכב שבהם, אבל אם משתמשים כבר היום בטכנולוגיה של בינה מלאכותית כדי למצוא גידולים סרטניים או לסחור במניות, ועוד רגע תהיה לנו מכונית שנוסעת בעצמה ומביאה אותנו לעבודה בזמן שאנחנו משחקים בטלפון, אז למה שלא תהיה מהפכה בדרך שבה אנחנו לוקחים משכנתא?!

התשובה לכך פשוטה – תהיה מהפכה, בקרוב רובנו נפסיק להתרוצץ מבנק לבנק עם ערימה של ניירת בשביל לעשות סקרי שוק. פשוט נשב על הספה הנוחה בבית, נלחץ על כמה כפתורים במחשב והטכנולוגיה תרוץ במקומנו. היא תשלח את הפרטים שלנו לבנקים, תייצר זירה תחרותית בין כולם, ותשווה עבורנו הצעות כדי שנקבל את התנאים הטובים ביותר.

נשמע לכם מוכר נכון? כבר שנים אנחנו מזמינים ככה טיסות ומלונות. אבל האם בני אדם יוכלו לסמוך על טכנולוגיה בהחלטה כל כך גדולה ומשמעותית כמו משכנתא?! התשובה הזו מורכבת מאוד…

מחקר ענק של PWC בדק מה חסר לאנשים בתהליך המשכנתא, במחקר השתתפו 1,623 אנשים רגע אחרי לקיחת ההלוואה הגדולה. המחקר מצא שהשוק משתוקק ליותר טכנולוגיה שתייעל את התהליך, אבל לצד הטכנולוגיה אנשים רוצים עדיין את הבן אדם שילווה אותם. למה? פשוט מאוד, בהחלטות גדולות כמו משכנתא אנחנו רוצים את היד המכוונת ואת הליווי. אנחנו רוצים להיות בטוחים שלקחנו את ההחלטה הנכונה ושיש לידינו מומחה שמוודא שאנחנו לא עושים שגיאות.

בשביל זה הקמנו את Walty

באמצעות טכנולוגיה Walty מייעלת את כל תהליך המשכנתא – הופכת אותו לקל, מהיר ודיגיטלי – בלי ריצות בין בנקים, ובלי מו”מ ארוך ומייגע.

האלגוריתם של Walty, מבוסס למידת מכונה, יודע להשוות בין אלפי אנשים החולקים פרופיל פיננסי דומה. ככה Walty בוחרת לכל לווה את המסלולים האופטימליים עבורו ומציגה את הריביות הטובות ביותר שאנשים דומים לו קיבלנו לאחרונה מהבנקים (חכמת ההמונים) – כל זה בתוך 2 שניות.

אחרי בניית התמהיל Walty שולחת את הנתונים לבנקים כדי שיתחרו ביניהם על הריביות. החברה מחוברת לכל הבנקים בישראל ובכך יוצרת זירה תחרותית רחבה, מה שעוזר לקבל הצעות טובות יותר בזמן קצר יותר.

דיגיטלי, אבל לא רק

לצד הטכנולוגיה החכמה, הלקוחות של Walty מקבלים ליווי אישי מיועץ משכנתאות מנוסה, היועץ מלווה אותם בכל התהליך ומוודא שההצעה שתתקבל היא אכן הטובה ביותר עבורם.

Slice 38 1

האם Walty לבד?! ממש לא! בואו נלמד מדוד סם

מומחים טוענים שתחום הפיננסים בארה”ב מקדים את ישראל בעשור אחד לפחות, בואו נראה מה קרה בעשור הקודם בארה”ב כדי להבין מה יקרה בעשור הנוכחי בישראל:

  1. בין השנים 2010 ל- 2016 קרתה מהפכה של ממש בשוק המשכנתאות האמריקאי – 40% מהלווים עזבו את הבנקים השמרניים לטובת שחקנים דיגיטליים חדשים שנתנו חווית שירות טובה ומהירה יותר.
  2. בשנת 2016 QuickenLoans השכילו להיות המלווה (או Lender באנגלית) הגדול הראשון שמשיק בנק משכנתאות דיגיטלי בשם Rocket Mortgage. שנתיים לאחר מכן QuickenLoans עקפה את 5 הבנקים הגדולים בהיקף המשכנתאות והפכה להיות השחקן הכי משמעותי בשוק.
  3. 98% מהלקוחות של Loans Quicken עושים שימוש ב- Rocket mortgage כדי לקחת משכנתא. Rocket mortgage מאפשרת ללקוח לקבל אישור משכנתא תוך 3 דקות, כאשר כל מה שהלקוח צריך זה הטלפון הנייד שלו.

ועכשיו קצת סטטיסטיקה

  • יותר מהיר: מחקר מטעם Federal Reserve Bank of New York מצא שתהליך לקיחת משכנתא בחברות טכנולוגיות (או בשפה המקצועית חברות Fintech) קצר יותר ב- 50% מתהליך לקיחת משכנתא בבנק מסורתי.
  • יותר נעים: מחקר עולמי של PWC מצא שלווים אשר לקחו משכנתא באמצעות חברות טכנולוגיות סבלו פחות מהתהליך, ואפילו (רחמנא ליצלן) נהנו ממנו.

    Walty משווה בשבילך בין כל הבנקים כדי שתקבל את ההצעה המשתלמת ביותר!

Group 594
לוגו של וולטי בצבע סגול

הצטרפו לניוזלטר שלנו!

המשיכו לקרוא

Add New Playlist