walty logo

איך נדע מה ריבית המשכנתא הזולה ביותר שאנחנו יכולים לקבל?

לוח סילוקין הוא הרכיב שקובע באיזו דרך נסלק את ההלוואה.הוא קובע כמה נחזיר בכל חודש, איזה חלק ישולם לטובת הקרן ואיזה לטובת הריבית.
שתפו את הפוסט:

< חזרה

האזרח הישראלי הממוצע שלוקח משכנתא כדי לרכוש את דירתו, עוקב בדאגה אחר עליית המחירים התכופה שחלה בשוק הכללי בכלל, ובריביות המשכנתא בפרט. האם גם היום, לאחר העלייה הדרסטית של ריביות המשכנתא, אפשר עדיין למצוא משכנתא זולה? כל התשובות לשאלת המיליון של לוקחי המשכנתאות.

כמה ריבית משלמים על משכנתא

מעוניינים לרכוש דירה ועדיין אין לכם את כל הסכום לשם כך? כמו אזרחים רבים בישראל, בוודאי גם אתם תפנו לשירות הנפוץ של לקיחת משכנתא. ממה בעצם מורכבת הריבית של המשכנתא? כיצד ניתן להפחית אותה בצורה משמעותית? חשוב לדעת, שכדי להגיע לריבית נמוכה ומשתלמת, יש לקחת בחשבון את מכלול הנתונים שמשפיעים בסופו של דבר על גובה הריבית.

מה גובה הריבית במשכנתא היום

למעשה, השוק הבנקאי הוא המשתלם ביותר בלקיחת משכנתאות. אך השנתיים האחרונות היו רבי תהפוכות בכל הנוגע לריביות משכנתא שטיפסו מאחוז לאחוז ללא כיוון עצירה. אמנם, עדיין לאזרח הממוצע משתלם לקחת משכנתא, ואפילו בלתי אפשרי להסתדר ללא ריבית משכנתא מומלצת. אך עדיין, סאגת הריביות המטפסות, מחייבת הרחבת אופקים – למציאת ריבית המשכנתא הכי משתלמת שיש.

כמה ריבית משלמים על משכנתא?

כל לווה משלם באופן יחסי ריבית משכנתא עדכנית, בהתאם לנתונים האישיים שלו. אך לא ניתן להתעלם מכך, שאזרחי ישראל נוטלי המשכנתאות, חוו טלטלה סוערת בשנתיים האחרונות, כיוון שריביות המשכנתא המטפסות, גבו תוספת מחיר חודשי יקר להחזר המשכנתא, של מאות עד אלפי שקלים לכל תשלום. והיו גם לוקחי משכנתאות, שמצאו את עצמם ללא יכולת לעמוד בהחזר המשכנתא החודשי, שתפח לפתע לממדים עצומים עם הריבית שהתווספה.

איך יודעים מהי ריבית משכנתא עדכנית?

כל מי שרוצה לדעת מה גובה הריבית במשכנתא היום, חייב להיות מעודכן בנתונים שמפרסם בנק ישראל, כיוון שהוא זה שמפרסם את הריבית הממוצעת אחת לתקופה. הריבית הממוצעת שמפרסם בנק ישראל, מהווה את העוגן עבור כלל הבנקים, לצורך קביעת אחוזי הריבית שלהם בעת נתינת משכנתאות, מה שגורם לעליית מחירים גורפת במקרה של ריבית ממוצעת גבוהה.

איך נקבעת ריבית משכנתא עדכנית?

לפי מה קובע בנק ישראל את גובה הריבית הממוצעת? למעשה הבנקים בישראל מעניקים מידי חודש בחודשו אלפי הצעות של משכנתא עם ריביות תואמות מסלול. בנק ישראל מקבל אליו את כל הנתונים ומשקלל אותם, כאשר בסופו של דבר או מגיע לממוצע הריביות שניתנו, ואת התוצאה הזו הוא מפרסם בהיזון חוזר עבור מערכת הבנקאות שמקבלת את הריבית הממוצעת למשכנתא, עליה נשענים הבנקים.

מה גובה הריבית במשכנתא היום

למעשה, ריבית המשכנתא עדכנית, קשורה בעיקר לסוג המסלול. כל מי שרוצה לדעת כמה ריבית משלמים על משכנתא, חייב לדעת באיזה מסלול הוא משלם את המשכנתא שלו. המסלולים העיקריים שמושפעים מן הריבית המטפסת, הם: משכנתא שקלית שאינה צמודה למדד, לעומת משכנתא אשר צמודה למדד. בכל אחד ממסלולים אלה הריבית כיום שונה, אך שתיהן נמצאות במגמת עליה מתמדת.

ריבית משכנתא עדכנית במסלול צמוד למדד

נכון לינואר 2023, ריבית המשכנתא הממוצעת עומדת על 3.54%. החישוב של הריבית הממוצעת, הוא שקלול כלל הריביות שניתנות בהתאם לאורך ופריסת המשכנתא, שההבדל נע בין: משכנתא עד 5 שנים, משכנתא שנעה בין 5 ל10 שנים, משכנתא שנעה בין 10 ל15 שנים, משכנתא שנעה בין 15 ל20 שנה ומשכנתא לתקופת פריסה של מעל ל20 שנה.

מה גובה הריבית במשכנתא היום לעומת פעם?

בעוד שכיום ריבית המשכנתא הממוצעת עומדת על 3.54%, בתחילת שנת 2022 ריבית המשכנתא הממוצעת עמדה על 2.01%. הפער מצביע על עליית הריביות שצברו תוספת של כ1.5%, דבר שמתבטא בסופו של דבר בכיס האזרח הקטן, בתוספת של מאות עד אלפי שקלים כל חודש, לתשלום החזר המשכנתא, כאשר עליית הריביות נמצאת עדיין במגמת עלייה.

ריבית משכנתא עדכנית במסלול שקלי שאינו צמוד למדד

כל מי שרוצה לדעת כמה ריבית משלמים כל משכנתא ומה אחוז הריבית במשכנתא היום במסלול שקלי שאינו צמוד למדד, יכול לקבל את הנתון הבא: ריבית המשכנתא הממוצעת נכון לינואר 2023, עומדת על כ4.79% (!).

גם הריבית הממוצעת הזו, משקללת את כל נתוני המשכנתא, כאשר בפועל, במסלול של 1 עד 5 שנים לדוגמא, המשכנתא הממוצעת יכולה לטפס גם ל5.65% מה שהופך את תשלומי ההחזר החודשי שכוללים את הריבית לגבוהים למדי.

מה גובה הריבית במשכנתא היום במסלול שקלי שאינו צמוד למדד לעומת פעם?

בינואר 2022, שנה לפני שאחוז הריבית עמד על 3.54, הריבית הממוצעת שפרסם בנק ישראל, עמדה רק על 2.28%. כך שלמעשה, הפער שנצבר במסלול זה עולה על 2% וגורם לעלייה גורפת בתשלומים החודשיים של אנשים אשר לקחו משכנתא במסלול זה. חשוב להבין שעצירה של עליית הריביות אינה נראית באופק הקרוב, כך שיש לקחת את כלל הנתונים בחשבון, עבור מי שנמצא עמוק בתהליך לקיחת משכנתא במסלול הנוכחי.

מה קורה למי שמשלם ריבית משכנתא עדכנית?

למעשה, הבנק שמעניק לך את המשכנתא, אינו עמותת חסד או ארגון הפועל מרוח נדבה. לבנק יש אינטרס אחד ויחיד – להרוויח ממך כהוגן, על ידי הריביות המטפסות שהוא לוקח  ממך באופן ישיר, על כל תשלום חודשי של המשכנתא. לווי משכנתאות רבים מקבלים את המציאות הזו, משלימים איתה ומשלמים בשקט ריביות מטורפות מידי חודש בחודשו, בכסף יקר שהם היו יכולים לחסוך לטובת חייהם האישיים, או לטובת חיסכון לימי הפנסיה והזקנה.

ריבית משכנתא עדכנית או ריבית משכנתא מומלצת?

עקרונית, הבנק הוא מערך ארגוני נוקשה שמתנהל באופן שרירותי למדי, ואין אצלו עיגולי פינות לכל כיוון שהוא. ולכן, רוב לוקחי המשכנתאות מסתפקים בריבית שיועצי המשכנתאות של הבנק מציעים להם, מבלי לבדוק לעומק, אם יש להם דרך להפחית את גובה הריבית, ולאפשר לעצמם לשלם מידי חודש סכום נמוך משמעותי ממה שהבנק מציע להם כרגע.

איך מקבלים ריבית משכנתא מומלצת?

כדי שהבנק יעניק לך ריבית משכנתא מומלצת שתשתלם גם עבורך ולא רק עבורו, עליך להשתמש בכוח שמשפיע על הבנק ומסוגל לשנות את דעתו כמו גם את אחוז ריביותיו. האזרח הקטן אינו יכול לעמוד מול הבנק, אבל חברות ענק כמו וולטי, שמהוות כוח קניה רציני, יכולת לנהל מיקוח נרחב ואיכותי עם הבנק, שיוביל בסופו של תהליך להפחתה דרסטית של גובה הריבית וחיסכון מערכתי רציני שיכול להגיע גם למאות אלפי שקלים.

לסיכום: בוולטי תקבלו את ריבית המשכנתא הכי זולה שניתן

בעזרת תהליך פשוט שכולל התחברות לוולטי והזנת פרטים, גם לכם תהיה את האפשרות להנות מהצעה משתלמת של תמהיל משכנתא, אשר מצד אחד עונה במדויק על הצרכים שלכם, כמו: גובה ההחזר החודשי בו אתם יכולים לעמוד, או פריסת תשלומי המשכנתא אליה אתם מכוונים. אך מצד שני גם יהיה מי שיתמקח עם הבנקים עבורכם וישיג לכם בסופו של דבר, ריביות נמוכות בהרבה מהקיים בשוק הבנקאי.

אם גם לכם נמאס להיות פראיירים, ואתם רוצים לקבל תמהיל משכנתא חסכוני, משתלם ומותאם אישית, וולטי כאן בשבילכם!

לוגו של וולטי בצבע סגול

הצטרפו לניוזלטר שלנו!

המשיכו לקרוא

Add New Playlist