walty logo

משכנתא חוץ בנקאית – היום האפשרויות מגוונות ואפילו אטרקטיביות

מהי הסיבה לשבור את הדרך המסורתית של לקיחת משכנתא מהבנק, ולקבל משכנתא חוץ בנקאית ממוסד אחר? קיימות לכך מספר תשובות, שהמשותף ביניהן, הוא סירוב הבנק למתן המשכנתא. מתי הבנק מסרב להעניק משכנתא? במקרים הבאים: 1. כאשר דירוג האשראי נמוך מידי. 2. כאשר הסיכון של החזר התשלומים שלכם גבוה מידי. 3. כאשר ההון העצמי שלכם אינו עומד באחוזים הנדרשים. 4. כאשר אתם מעוניינים במשכנתא לצורך דירה נוספת ולא דירת מגורים ראשונית.
שתפו את הפוסט:

< חזרה

חשבתם שהמשכנתא היא משחק מכור מראש? תופתעו לגלות כי לא רק הבנקים יכולים לספק לכם את המשכנתא. על כל הדרכים לקבלת משכנתא חוץ בנקאית, בצורה בטוחה, משתלמת וכזו שתאפשר לכם הטבות אטרקטיביות שהבנק, עם כל הכבוד הראוי – לא יכול להציע.

מנפצים את המיתוס על משכנתא חוץ בנקאית

כשאנשים שומעים את המילים ‘משכנתא חוץ בנקאי’, הם בדרך כלל נתקפים בחרדה. איכשהוא העניין מתקשר אצלם לשוק האפור ולדרך אל חזור, עם חובות מטורפים וריבית בלתי נגמרת. האמת היא, שתמיד קיים הסיכון ליפול לידיים הלא נכונות, אך ישנם מוסדות חוץ בנקאיים, אמינים וישרים לא פחות מהבנק, שיכולים להעניק משכנתא חוץ בנקאית, בצורה אמינה, בטיחותית, וכזאת שמתחרה עם הבנק ואף עולה עליה.

למה לקחת הלוואות משכנתא חוץ בנקאי?

למעשה, צפה מאליה השאלה: מהי הסיבה לשבור את הדרך המסורתית של לקיחת משכנתא מהבנק, ולקבל משכנתא חוץ בנקאית ממוסד אחר? קיימות לכך מספר תשובות, שהמשותף ביניהן, הוא סירוב הבנק למתן המשכנתא. מתי הבנק מסרב להעניק משכנתא? במקרים הבאים: 1. כאשר דירוג האשראי נמוך מידי. 2. כאשר הסיכון של החזר התשלומים שלכם גבוה מידי. 3. כאשר ההון העצמי שלכם אינו עומד באחוזים הנדרשים. 4. כאשר אתם מעוניינים במשכנתא לצורך דירה נוספת ולא דירת מגורים ראשונית.

משכנתא חוץ בנקאית לדירוג אשראי נמוך

מצאתם את עצמכם מסובכים. צ’קים חזרו, היה לכם קצת חובות, אבל בסופו של דבר הכול חזר למסלול? ייתכן כי הבנק לא יאפשר לכם משכנתא לקניית דירה משלכם, בגלל ההתנהלות התקדימית שלכם. תמיד אפשר לנסות להגיש בקשה למשכנתא מול בנק אחר, אבל רוב הסיכויים שדירוג אשראי נמוך לא באמת יאפשר לכם קבלת משכנתא מהבנק. ובמקרה כזה, משכנתא חוץ בנקאי הוא הפתרון הטוב ביותר עבורכם.

משכנתא חוץ בנקאית במקרי סיכון החזר לבנק

אם המשכורת שלכם נמוכה יחסית ביחס לסכום ההחזר החודשי שאמור להיות מוטל עליכם במשכנתא, ייתכן כי הבנק יסרב לתת לכם אישור עקרוני למשכנתא. לעומת זאת, בהלוואה חוץ בנקאית, פחות יבחנו את רמת הסיכון, ויאפשרו לכם את הצ’אנס גם במקרים בהם יהיה נראה כי יהיה קשה לכם לעמוד בתשלומי המשכנתא חוץ בנקאי מידי חודש בחודשו.

משכנתא חוץ בנקאית בהון עצמי נמוך

אם אתם רוצים לקנות דירה, אבל ההון הראשוני שלכם אינו מגיע ל25% משווי הנכס, הבנק לא יישאר לכם משכנתא. וזאת כשמדובר רק על נכס למגורים… בנכס להשקעה עליכם לעמוד לפחות ב50% של הון עצמי, נתון שהופך את קבלת המשכנתא מהבנק לקשה עד בלתי אפשרית. לעומת זאת, בהלוואה חוץ בנקאי, תוכלו לקבל אחוז גבוה של מימון בשילוב אחוז גבוה של הון עצמי. בחלק מהמקרים תוכלו אפילו לקבל 90% מימון, דבר שיקל עליכם בקבלת המשכנתא ובקניית הדירה.

משכנתא חוץ בנקאי לנכס קיים

בעבר, חייהם של משקיעי הנדל”ן היו קלים למדי. כל מי שקנה דירה, יכול היה למשכן את דירתו, לרכוש דירה שנייה להשקעה וחוזר חלילה. עקב עליית מחירי הדירות, בנק ישראל קבע כי לא ניתן לקבל משכנתא בצורה כזו. אך מה שנכון לבנק ישראל ולשאר הבנקים, לא נכון כלל להלוואה חוץ בנקאית, שמתאפשרת על ידי משכון הנכס הקיים, ובכך מאפשרת הפחתת סיכון ואופציה לקבלת משכנתא עבור דירה להשקעה.

ריבית משכנתא חוץ בנקאית

אז הבנו כבר מהי משכנתא חוץ בנקאית, וכעת – לשאלת השאלות: על כמה עומדת הריבית של משכנתא חוץ בנקאית? למעשה, הריבית הממוצעת למשכנתא מסוג זה, עומדת על 6% לשנה, כאשר הריבית יכולה לטפס עד לסכום הרגולטורי שנקבע, שעומד על 15% לשנה. מה ישפיע על הריבית? אלמנטים משתנים רבים, כמו: שווי הנכס, דירוג האשראי, שווי הנכס הממושכן עבור ההלוואה – ועוד.

גמישות מלאה במשכנתא חוץ בנקאית

בשונה מן הבנקים אשר נוקשי מאד בקריטריונים שלהם, ואינם מגלים גמישות כל שהיא במקרה שמדובר בדירוג אשראי נמוך, או ברמת סיכון גבוהה, הלוואות משכנתא חוץ בנקאי, מתאפיינות בגמישות והתאמה אישית ללקוח. למרות הריבית הגבוהה יחסית, הקריטריונים לקבלת המשכנתא יהיו גמישים פי כמה, כמו גם פריסת התשלום ותקופת ההחזר.

ההשפעה של העלאת הריבית בבנקים על משכנתא חוץ בנקאי

אומנם, הלוואה חוץ בנקאית – כשמה כן היא, כזאת שאינה נלקחת מן הבנק. אך למעשה, לכל מהלך הרגולציה ועדכוני הריביות, יש השפעה גם על ההלוואה החוץ בנקאית. מסיבה זו, על העלאת מחירי הריביות שקובע בנק ישראל, יש השפעה ישירה גם על הריביות של משכנתא חוץ בנקאית. כך שיש לקחת נתון זה בחשבון טרם לקיחה של משכנתא מזוג זה.

שמים לב במשכנתא חוץ בנקאית!

כיוון שגופים המעניקים משכנתא חוץ בנקאית, טומנים בחובם אפשרויות יחד עם סיכון, יש לוודא בכל העת כי הם מפוקחים תחת הרגולציה ומחויבים לחוק אשראי הוגן, אשר מונע סחיטה ומבטיח תקרת ריבית שנתית שלא ניתן לעבור אותה. רק כך, אפשר יהיה לעמוד בתשלומי המשכנתא החודשיים, מבלי לקחת סיכון של סחיטה או ריבית מטפסת מבלי אפשרות של עצירה.

סיבה נוספת וקריטית למשכנתא חוץ בנקאית

דירוג האשראי שלכם גבוה, ואתם מרוויחים טוב יחסית בשביל לעמוד בהחזרים חודשיים של משכנתא. ייתכן כי הבנק יאשר לכם קבלת משכנתא באופן עקרוני, אם רק יהיה לכם את ההון הראשוני לרכישת הכנס. אם הבעיה נעוצה רק בהון הראשוני ולא בקבלת המשכנתא עצמה, ייתכן כי יהיה לכם כדאי, לקחת הלוואה חוץ בנקאית רק עבור ההון הראשוני לרכישת הנכס, וכך תוכלו לאפשר לעצמכם לקבל משכנתא מן הבנק בריבית נמוכה יותר על שאר אחוזי המימון.

משכנתא חוץ בנקאית שלא לצורך דיור

אולי כבר יש לכם משכנתא בבנק על נכס שקניתם. אך אתם נדרשים עכשיו למשכנתא נוספת וגדולה, לצרכים אחרים. בדרך הכלל הבנק לא ישוש לתת לכם משכנתא נוספת שאינה לצורך דיור ראשוני. וכאן המקום להיעזר בשירות המשלים של הלוואות משכנתא חוץ בנקאי, אשר מאפשרות גם לקיחת משכנתא שניה שלא לצורך דיור.

על מה צריך לחשוב בלקיחת הלוואות משכנתא חוץ בנקאי?

השאלה הראשונה והמרכזית אותה אתם צריכים לשאול את עצמכם טרם לקיחת ההלוואה החוץ בנקאית, היא: האם באמת יש לכם את האפשרות לעמוד בהחזר התשלום החודשי? בסופו של דבר, עם כל הגמישות, משכנתא חוץ בנקאית היא אינה מענק, ויש לשלם אותה בסופו של דבר, כך שעליכם להיות מוכנים לכך מראש.

 וולטי – ככה תקבלו את הריבית משכנתא חוץ בנקאית הכי נמוכה

אם אתם רוצים להנות מהיתרונות הבולטים של משכנתא חוץ בנקאית, יחד עם הטבות, תנאים מיטביים וריבית כמה שיותר נמוכה, וולטי כאן בשביל להשיג לכם את זה בקלות ובמהירות. מה שנדרש מכם זה רק הזנת נתונים והתחברות למערכת, כאשר כל השאר – על הצוות המסור של וולטי.

לסיכום

לא משנה מה הסיבה בגללה תרצו לקחת משכנתא חוץ בנקאית, בוולטי תעשו את זה נכון ומשתלם. זה הרגע להשאיר פרטים ולקבל את כל הצעות המשכנתא חוץ בנקאי מותאמות אישית, והכי משתלמות שיש.

לוגו של וולטי בצבע סגול

הצטרפו לניוזלטר שלנו!

המשיכו לקרוא

Add New Playlist